25 maja 2017 / by Gargamel115 / Bez kategorii / No Comments

Atrakcyjne wiadomości na temat pułapek basowych, pianek akustycznych czy paneli akustycznych.

Dziś wyciszanie pomieszczeń jest prawie codziennością. Coraz częściej tak osoby prywatne, jak również firmy, wykorzystują panele i pianki akustyczne. Ten współczesny sposób sprawdza się znakomicie w każdych warunkach.
Rozróżnia się dwie drogi rozchodzenia się dźwięku – poprzez strukturę budynku oraz powietrze znajdujące się w pomieszczeniu. Dźwięki mogą pochodzić z różnorodnych źródeł, np. drgających przyrządów umieszczonych w strukturze budynku (pompy, wentylatory), uderzeń w podłogę spowodowanych codzienną aktywnością czy przemieszczaniem się po pomieszczeniach. Dobrze dopasowany system akustyczny może znacząco zmniejszyć powstałe kłopoty. Ustroje akustyczne doskonale sprawdzają się zarówno w domach, jak i miejscach użyteczności publicznej, jak np. dyskoteki, studia nagraniowe, pokoje odsłuchowe i inne. Ich główną zaletą jest zmniejszenie czasu pogłosu czy też zniwelowanie niepożądanych dźwięków. Występują w wielu wzorach i wymiarach. Z pewnością znajdziesz wzór, który spełni Twoje wszelkie oczekiwania. W warunkach lokalowych starczy wykorzystać tradycyjne panele akustyczne.

ustroje akustyczne

W obiektach publicznych lub w profesjonalnych pomieszczeniach odsłuchowych, należałoby zainwestować w panele akustyczne o lepszych parametrach. Takie wyjście jest idealne także dla spółek przemysłowych – panele wykorzystywane są w halach produkcyjnych. Innym rozwiązaniem na pozbycie się niepotrzebnych dźwięków oraz odgłosów jest stosowanie pianki akustycznej. Pianka akustyczna jest w pełni odporna na niekorzystne oddziaływanie składników zewnętrznych. Z jej wykorzystaniem usuniesz m.in. dokuczliwe bębnienia i odbicia hałasów. Pianka akustyczna wykorzystywana jest także w autach, w szczególności w bagażnikach oraz drzwiach. Zamontowanie nie jest niezwykle szybkie i intuicyjne. Jeżeli jesteś właścicielem np. profesjonalnego studia nagraniowego, to musisz zainwestować w pułapki basowe. Dzięki nim unikniesz wrażenia zakolorowania czy wygaszania dźwiękui zmniejszysz dudnienie oraz powiększysz „moc” brzmienia sprzętu grającego.

ustroje akustyczne