28 maja 2018 / by Gargamel115 / Bez kategorii / No Comments

Co to jest fizykoterapia?

Zagadnienie fizykoterapia kraków na pierwszy rzut oka nie jest w stanie powiedzieć nam zbyt wiele, szczególnie jeżeli nie posiadamy żadnej specjalistycznej wiedzy medycznej. Fizykoterapia jest zaliczana do jednych z elementów rehabilitacji. Jej cechą charakterystyczną jest to, że w czasie jej przeprowadzania korzysta się takich rozwiązań jak na przykład prądy oraz lasery. W celach leczniczych fizykoterapia wykorzystuje również ultradźwięki lub pola magnetyczne. Bardzo często pojęcie te mylone jest z fizjoterapią. Należy pamiętać, że nie są w to żadnym stopniu synonimy i oznaczają wykonywanie zupełnie innych zabiegów leczniczych.

Fizykoterapia kraków

Zabiegi wykonywane przez specjalistów z tej dziedziny mają na celu przede wszystkim zwalczenie bólu. Jeżeli zachodzi taka możliwość, stosuje się je też w celu przyśpieszenia procesów gojenia się ran. Warto mieć jednak na uwadze to, że nie fizykoterapia nie ma nadzwyczajnych właściwości i powinna być traktowana jako jeden z elementów działania w procesie rehabilitacji. Zabieg jakim jest drenaż limfatyczny kraków polega w uproszczeniu na umiejętnym uciskaniu oraz pocieraniu skóry przy użyciu przeznaczonych do tego technik. W czasie tego masażu należy wykonywać określone ruchy, aby osiągnąć zamierzony cel – usunąć obrzęk znajdujący się na twarzy przy jednoczesnym poprawieniu krążenia chłonki. Skorzystanie z drenażu limfatycznego pozwala na usunięcie z komórek skóry zalegających toksyn.
fizjoterapia kraków (4)
Dzięki niemu krążenie limfy ulega znaczącej poprawie. Nie każdy potrafi dobrze wykonać drenaż limfatyczny. Bez specjalistycznej wiedzy na jego temat jest to praktycznie rzecz biorą niemożliwe, dlatego jeżeli chcemy z niego skorzystać, powinniśmy udać się do specjalistycznego salonu masażu. Często znajduje się on w ofercie salonów odnowy biologicznej oraz estetyki. Masaż tego rodzaju można wykonywać na dwa sposoby. Tradycyjna forma to masaż ręczny. Alternatywą dla niego jest skorzystanie z pomocy specjalnej maszyny do sekwencyjnego masażu uciskowego. Urządzenie to nie znajduje się jednak we wszystkich salonach.

http://fizjoterapiadomowakrakow.pl/uslugi/