7 marca 2019 / by Gargamel115 / Artykuły biurowe, wyposażenie biurowe / No Comments

Drukarka do zastosowania w branży tekstylnej

Drukowanie kodów kreskowy, czy etykiet na potrzeby sklepu nigdy nie było prostsze. Zaopatrzenie się w specjalną drukarkę to podstawa, która pozwoli nam swobodnie wykonywać naszą pracę, a dobra jakość urządzenia tylko to nam ułatwi. Drukarki termotransferowe tworzą jedne z najtrwalszych wydruków. Technika ich działania jest dosyć prosta. W urządzaniu znajduje się specjalna taśma, której pokrycie zmienia się w barwnik w procesie drukowania – pokrycie to rozpuszcza się w określonych miejscach przyklejając rozpuszczony barwnik do materiału, na którym drukujemy. Taśmy, których możemy użyć do barwienia naszego materiału mogą być woskowe, woskowo-żywiczne, żywiczne lub tekstylne. Zwykle rozdzielczość wydruku z takiej drukarki wynosi standardowe 300 dpi, natomiast szerokość 100 mm.

Czym różnią się drukarki termotransferowe od innych?

Drukarki termotransferowe, w odróżnieniu od drukarek termicznych odznaczają się niezwykła trwałością, jak zostało już wspomniane wcześniej. Są odporne na wilgoć i zabrudzenia mechaniczne – drukarki termiczne zaś blakną poprzez sam upływ czasu. Etykiety z wydrukowane z drukarek termotransferowych świetnie nadają się do oznaczeń magazynowych, indywidualnych sprzętów bądź książek, cen. Podkładem do zadrukowania specjalną taśmą może być papier, folia, czy nawet materiały poliestrowe.
	drukarki termotransferowe

Porównując jeszcze działanie termicznej i termotransferowej drukarki warto zaznaczyć, że ta pierwsza drukuje tylko monochromatycznie i jest bardzo nietrwała, ale za niską cenę. Ta druga zaś drukuje na kolorowo w świetnej jakości i trwałości, ale kosztuje zdecydowanie więcej. Wszystko zależy od naszych potrzeb, ale jeśli stawiamy na jakość to wybór jest prosty. Inna kwestia, że drukarka termiczna może być wykorzystywana do drukowania samych paragonów. Często już na rynku możemy zakupić drukarkę z obiema funkcjami – i tą termiczną i ta termotransferową. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej kupić osobnych sprzętów, szczególnie, że wielofunkcyjne narzędzia są często gorszej jakości od tych specjalistycznych. Wybór należy do nas.