4 lipca 2019 / by Gargamel115 / Bez kategorii, biżuteria, coach, klimatyzacja, motoryzacja, ogrody wertykalne, podróże, pomoc, psycholog, psychoterapeuta, rzucanie nałogów, samochód, terapia, transport, turystyka, uroda, wyposażenie biurowe, wyposażenie wnętrz, zdrowie / No Comments

Płyta klejona

Płyta klejona – co to jest?

Coraz więcej osób stosuje płyty klejone ze względu na ich szeroką dostępność oraz z uwagi, że nie są one tak drogie jak w przypadku drewna prawdziwego. Posiadają również szerokie zastosowanie oraz wiele zalet, świadczące o wysokiej jakości rodzaju materiału z jakiego jest wykonana. Płyta klejona wykorzystywana jest głównie w przemyśle meblarskim oraz stolarskim. Płyta klejona jest wytwarzana z drewna klejonego, później przekształcane na płyty klejone. Z drewna klejonego oprócz płyt klejonych produkuje się deski, parapety podłogi, schody, płyty meblowe. Dostępnych jest na rynku wiele odmian, z którego powstają płyty klejone. Wytwarza się ich m.in z sosny, brzozy i buka. Posiadają w opinii wielu osób silne walory estetyczne, które przyczyniają się do zakupienia ich przez konsumentów.

płyta klejona

Płyta klejona – zalety

Płyta klejona jest zazwyczaj wykonana z porządnego drewna, które cechuje się wysoką stabilnością. Dzięki temu nie pozwala to na różnego typu odkształcenia pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak np. temperatura i wilgotność. Płyta klejona posiada dużą wytrzymałość mechaniczną, która przewyższa wszystkie inne rodzaje tradycyjnego drewna. Najlepiej jak drewno, z którego wytwarzana jest płyta klejona było wcześniej wysuszone i odpowiednio wystrugane. Umożliwia to likwidowanie pojawiających się na nim larw owadów, grzybów, pleśni i innych czynników biologicznych mogących je zniszczyć. Dużą zaletą jest zwiększona odporność na ogień, ze względu na krawędzie drewna, które są zaoblone. Płomienie ognia poruszają się tylko po powierzchni płyty, a nie dostają się wewnątrz drewna. Są też wytrzymałe, gdy stosujemy zaimpregnowanie ciśnieniowe. Te pozytywne aspekty wskazują na wysoką funkcjonalność płyt klejonych oraz są zachętą dla niezdecydowanych na zakupienie ich do swoich domów lub mieszkań.

płyta klejona