1 marca 2018 / by Gargamel115 / Artykuły biurowe, Bez kategorii, coach, klimatyzacja, motoryzacja, ogrody wertykalne, pomoc, psycholog, psychoterapeuta, rzucanie nałogów, samochód, terapia, Uncategorized, wyposażenie biurowe, wyposażenie wnętrz / No Comments

Szczupła bez skalpela, czyli wszystko o lipolizie iniekcyjnej

Medycyna estetyczna coraz częściej odchodzi od inwazyjnych metod. Jednym z przykładów jej działa jest likwidowanie tkanki tłuszczowej, czyli lipoliza iniekcyjna. Polega ona na podaniu zastrzyków z substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W miejscu, w którym wykonano zastrzyk z substancją rozpuszczającą tłuszcz, powstaje kontrolowany i całkowicie zamierzony delikatny stan zapalny tkanki tłuszczowej. Jego efektem jest uwolnienie komórek tłuszczowych, które razem z krwią trafiają do wątroby, gdzie ulegają rozkładowi i wydaleniu z organizmu.
Lipoliza iniekcyjna jest bardzo bezpiecznym zabiegiem. Wykonywana jest przez doświadczonego lekarza. Jest to zabieg, przed którym pacjent nie wymaga jakiś specjalnych przygotowań. Jedyne, na co pacjent musi być przygotowany, to delikatne zaczerwienienie i obrzęk, czasem aż do zasinienia po wstrzyknięciu substancji i nakłuciach igłą. Samo miejsce ukłucia jest bardziej czułe na dotyk lub ucisk. Obrzęk może także powodować lekki świąd skóry czy pieczenie. Są to normalne reakcje i mogą utrzymywać się nawet kilka dni. Aby zminimalizować dolegliwości można zażywając leki antyhistaminowe lub przeciwbólowe.
Efekt serii 2-3 zabiegów jest widoczny gołym okiem i zwykle stanowi zmniejszenie np. 4-5 cm w pasie. W przypadku grubszej tkanki tłuszczowej warto zastosować większą liczbę zabiegów przy ograniczeniu jednego na 3-4 tygodnie. Pomiędzy zabiegami warto stosować specjalne masaże limfatyczne, które znakomicie przyspieszają usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwiają jego transport przez naczynia chłonne do wątroby.
Nie tylko chęć posiadania talii osy jest wskazaniem do zabiegu. Lipoliza iniekcyjna dobrze sprawdza się w likwidacji podwójnego podbródka, tłuszczu na udach, pośladkach czy karku, modelowaniu sylwetki czy nawet ginekomastii męskiej. Przed zabiegiem warto wybrać renomowany gabinet medycyny estetycznej. Duże miasta zwykle mają większą ofertę w tym zakresie, dlatego najlepszy wybór to lipoliza iniekcyjna Kraków, Trójmiasto czy Warszawa.