Technologia BIM to inaczej cyfrowy plac budowy, który pozwala na szybsze i łatwiejsze projektowanie planów. Zarówno początkowych planów inwestycji — pomagając zarządzać pomysłami, jak i projektowanie — tworząc wygodne miejsce do pracy projektanta, po plan budowy pozwalając inwestorom obserwować postępy.
Skąd nazwa ,,biblioteki BIM”?
Biblioteka to słowo pochodzące od dwóch greckich słów oznaczających ,,książka” i ,,zbiornik”. Kojarzy się ona z dużym miejscem, pełnym półek wypełnionych książkami. Można więc określać bibliotekę jako miejsce zbioru dokumentów, udostępniania ich, przekazywania informacji. Właśnie do tego celu służą biblioteki BIM. Są one oczywiście w wersji cyfrowej, dzięki czemu wszystkie dokumenty i projekty podane są w jednym miejscu i można zawsze mieć je przy sobie.
Czym jest BIM?
BIM to zarządzanie informacjami na temat budowy. W biblioteki BIM znajdują się najdrobniejsze szczegóły na temat budowy, związane nawet ze strukturą materiałów budowlanych. Jest to niezwykle ważne dla projektantów, którzy mogą wprowadzić do nich nieograniczoną liczbę danych. Dzięki temu szybciej i łatwiej powstaje wizualny plan, który można łatwo zmieniać przed rozpoczęciem budowy.
Co można uzyskać dzięki bibliotekom BIM?
Biblioteki Bim pomagają w łatwiejszym znalezieniu ewentualnych błędów i kolizji w trakcie projektowania oraz szybkiej ich eliminacji na wczesnych etapach pracy, a tym samym zaoszczędzenia kosztów. Są przydatne również w sprawdzaniu postępu pracy i zarządzaniu pracownikami.
Dowiedz się więcej na https://bimup.pl/bim-dla-producentow-w-revit/!