BIM in architecture jest to jedna z koncepcji, która zakorzeniła się już nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Dokonała ogromnej rewolucji w podejściu do projektowania wraz z realizacją różnego rodzaju inwestycji budowlanych. Pomimo, że wdrożenie bim in architecture wymaga wprowadzenia wielu zmian dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w realizację danej inwestycji, to jednak nierzadko wiąże się z mnóstom ilością płynących korzyści.
Czy BIM in architecture to tylko model 3D?
Odpowiedź brzmi: nie. Pomimo, że model BIM swoim wyglądem przypomina zwykły model 3D, to jednak jest to model, który jeśli zostanie w odpowiedni sposób przygotowany, może udzielić wielu niezmiernie ważnych informacji. BIM in architecture może stanowić dość obszerną bazę danych, kiedy zostaną wprowadzone dodatkowe parametry takie jak np. klasa betonu, odporność ogniowa oraz koszt. Warto również wspomnieć, że technologia BIM odzwierciedla nie tylko samą geometrię poszczególnych części, ale również wzajemne relacje pomiędzy nimi.
Jakie płyną korzyści ze stosowania BIM in architecture?
Technologia BIM stanowi duże ułatwienie dla projektantów, ponieważ pozwala na testowanie różnych wariantów i schematów w fazie projektu. W ten sposób można o wiele łatwiej sprostać oczekiwaniom inwestora. BIM in architecture podczas dokonywania realizacji projektu, umożliwia wręcz natychmiastowy dostęp do informacji odnośnie kosztów inwestycji czy harmonogramów.
Po więcej informacji wejdź na https://bimup.tech/.