Z czego stworzona jest sklejka szalunkowa gładka? Jak wygląda proces powstawania tego typu sklejki? Dlaczego warto zakupić sklejka szalunkowa gładka? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.
Proces powstawania
Proces powstawania sklejka szalunkowa gładka rozpoczyna się od obróbki hydrotermicznej drewa. Przez kilkadziesiąt godzin, materiał zanurzony jest w wodzie o temperaturze powyżej 50 stopni celsjusza. Po oczyszczeniu z łyka następuje przecięcie kłód drewna w celu dopasowania ich do wymiarów łuszczarki. Kiedy już sklejka szalunkowa gładka przycięta jest przez nóż łuszczarki, następuję łączenie taśm drewna (forniru) w płyty, które mniej więcej odpowiadają gabarytom sklejki.
W kolejnych procesach następuje suszenie wcześniej zanurzonego materiałów oraz naprawa płyt z wszelkich usterek. Kiedy ten proces dobiegnie końca, następuje nanoszenie kleju oraz ostateczne formowanie sklejka szalunkowa gładka. Proces produkcji zakańczają finałowe poprawki – z materiału usuwane są wszelkie usterki i w ostateczności szlifuje się wszelkie niedociągnięcia.
Z czego składa się sklejka?
Sklejka szalunkowa gładka składa się z nieparzystych warstw drewna, połączonych wspólnie klejem. Klej jest bardzo istotną częścią każdej sklejki, ponieważ chroni ją przed wilgocią i gniciem. Sklejka jest obecnie niezwykle popularnym materiałem, który szeroko stosuje się w budownictwie. Nie ma się co dziwić – jest tania i praktyczna w użytkowaniu.
Sprawdź więcej na https://www.sklejkaorzechowo.pl/sklejka-foliowana/