Przemysł

Przekładnie ślimakowe

Przekładnie ślimakowe, są to zębate przekładnie, posiadające prostopadłe osie. Praca takich przekładni opiera się na współpracy dwóch elementów, jakimi są ślimak, czyli śrubowy wirnik, posiadający trapezowy gwint i ślimacznicy, tak zwanego koła ślimakowego, czyli koła zębatego ze śrubowymi zębami, o budowie wklęsłej w przekroju wzdłużnym. Przeniesienie mocy w konstrukcji, jaką są przekładnie ślimakowe, odbywa się za sprawą tarcia. Takie przekładnie ślimakowe są stosowane w przenoszeniu mocy z wału czynnego na bierny, czyli w tak zwanym napędzie, innym zastosowaniem są urządzenia podziałowe, czyli na przykład frezarki obwiedniowe, podzielnica, czy urządzenia ręcznego obrotu, albo kierowania.

Mechanizm samohamowny

Jak niektórym zapewne wiadomo, w pewnych warunkach, przekładnie ślimakowe działają jak mechanizmy samohamowne. Jest to jednocześnie wada i zaleta. Mechanizm samohamowny może bowiem zadziałać wskutek nieprzychylnych okoliczności, jak zbyt słabe nasmarowanie, które przełożyć się może na wzrost współczynnika tarcia i wejście przekładni w proces samohamowności. Mechanizm samohamowny, w przekładnie ślimakowe może być też zaletą, bowiem w jednym kierunku mechanizm będzie działał jako przekładnia, w drugim zaś jako hamulec. Warunki pracy takiej przekładni można polepszyć poprzez umieszczenie jej w korpusie, który to służy także jako wspornik łożysk wałów przekładni.

przekładnie ślimakowe

Cena

Kwota, jaką będziemy musieli dać za przekładnie ślimakowe, będzie się wahać od 80 do nawet paru tysięcy złotych. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na używaną przekładnie, czy nową, od tego, jaki model wybierzemy i gdzie dokonamy zakupu. Warto pamiętać, że zamawiając przekładnie przez internet, zostaniemy obarczeni dodatkowymi kosztami dostawy.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten przycisk: https://zamech.elblag.pl/