Budownictwo

Śrutowanie konstrukcji

Tuż przed zakończeniem procesu tworzenia różnego rodzaju konstrukcji ze stali np. ogrodzenia czy różnorodne elementy wystroju wnętrz, należy w odpowiedni sposób zadbać o prawidłowe oczyszczenie powierzchni wraz z nadaniem jej wcześniej ustalonego koloru. W tym celu dość często jest wykorzystywane śrutowanie konstrukcji.

Czym jest śrutowanie konstrukcji?

Śrutowanie konstrukcji należy rozumieć jako oczyszczanie powierzchni w sposób mechaniczny. Proces ten umożliwia dokładne usunięcie rdzy, zgorzeliny, lakierów czy innych zanieczyszczeń. Dzięki przeprowadzeniu procesu śrutowania, cała konstrukcja ma znacznie większą trwałość oraz jest zabezpieczona przed korozją. Do śrutowania stali niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalne komory. 

Śrutowanie konstrukcji

Śrutowanie konstrukcji – jak przebiega proces?

Śrutowanie konstrukcji jest to proces przebiegający w kilku etapach. Na samym początku powierzchnia stalowa jest dogłębnie odtłuszczana, a także zostają usunięte wszelkie spawalnicze odpryski. Następnie stal jest poddana śrutowaniu. Z kolei po tym, coraz częściej odbywa się proces malowania proszkowego. 

Korzyści płynące ze śrutowania konstrukcji 

Malowanie proszkowe następujące zaraz po śrutowaniu wpływa na wysoką przyczepność farby i jednocześnie chroni ją przed pojawieniem się rdzy. Śrutowanie konstrukcji przyczynia się do tego, że powierzchnia robocza staje się chropowata, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia przyczepność farby. 

W celu zdobycia większej ilości informacji, wejdź na https://alucrom.pl/